A KÁNTORJÁNOSI CSICSERGŐ ÓVODA KÖZALKALMAZOTTAI

Az óvoda családias, biztonságos, nyugodt légkörének megteremtésérõl, a gondjainkra bízott gyermekek érzelmi biztonságáról, sokoldalú fejlesztésérõl 10 fõbõl álló gyermek- és hivatásszeretõ, kreatív alkalmazotti közösség gondoskodik.

Óvodapedagógusok

Rácz Istvánné
Óvodavezetõ
"Azokért élünk, akiket szeretünk, azokért, akik igaznak tartanak. A jövõnek élünk: a szépért s jóért, amit tehetünk." /Széchenyi/

Ferencz Lajosné
Óvodapedagógus
Vallom: "Csak az tud gyermeket nevelni, aki maga is gyermek tud maradni."

Rácz Józsefné
Szakmai munkaközösség-vezető
"Az egész gyermek olyan, mint egyetlen érzékszerv, minden hatásra reagál, amit emberek váltanak ki belõle. Hogy egész élete egészséges lesz-e vagy sem, attól függ, hogyan viselkednek a közelében. A gyermeket szeretetben kell nevelni..." /Rudolf Steiner/

Balogh Alexandra Rebeka
Gyakornok óvodapedagógus
"Ha kedvesen bánnak veled kedvessé válsz, ha érzékenyen bánnak veled empatikus leszel, ha őszintén bánnak veled őszinte leszel." /Steve Biddulph/

Rácz Anikó
Gyakornok óvodapedagógus
"Lehet, hogy elfelejtik mit mondtál nekik, de soha nem fogják elfelejteni, hogyan érezték magukat szavaidtól." /Carl Wiliam Buehner/

Erdélyi Szabina
Gyakornok óvodapedagógus
"Osztani magad, hogy így sokasodjál. Kicsikhez hajolni, hogy magasodjál. Hallgatni őket, hogy tudd a világot. Róluk beszélni, ha szólsz a világhoz!" /Váci Mihály/

Dadusok

Törölgetik a gyermekek maszatos arcát, ráveszik õket, hogy egyenek végre egy falatot abból a finom fõzelékbõl. Segítenek cipõt kötni, orrot fújni, gombolkozni..... vigyáznak a tisztaságra.

Balogh Józsefné
1980-ban szakközépiskolai érettségi vizsgát tettem, 1998. óta a Kántorjánosi óvodában dolgozom. Hitvallásom szerint nevelem, gondozom - szeretem õket. Vallom: "Mindenki annyit ér, ahogy betölti hivatását."

Farkas Zsoltné
Munkám során mottóm: a megértés, a türelem, a becsületes munkavégzés. Viselkedésemmel, magatartásommal pozitív szerepet szeretnék közvetíteni.

Soltész Jánosné
Feladatom az óvoda helyiségeinek takarítása, tisztán tartása. A csoportban dolgozó óvodapedagógusokkal együttműködve segítem a gyermekek gondozását.

Újhelyi Ferencné
1990. óta vagyok a Kántorjánosi óvodában. 1993-ban munkavégzésemhez szükséges dajkai végzettséget szereztem. Ott segítek, ahol tudok, és ahol szükség van rám. Munkámat igyekszem lelkiismeretesen, nagy gyermekszeretettel végezni.

Pedagógiai asszisztens

Az óvodapedagógus irányítása alapján látja el a csoportban végzett feladatokat.